Kunyhóépítés, paticsfal, vályogtégla, figuratív díszítőelemek, hangszerek, kerámiaégető sárkemence készítése, kerámiaégetés.
Kísérletezés a vályoggal, tapasztalatcsere, a vályog sokrétűségének megismerése, oktatás, tanulás.
KONCERTEK
(magyar és külföldi előadók)
Kísérletezés a vályoggal, tapasztalatcsere, a vályog sokrétűségének megismerése, oktatás, tanulás.
KONCERTEK
(magyar és külföldi előadók)
2012. július 16., hétfő
2012. július 8., vasárnap
Általános iskola Bangladesben
English version
A cél egy egészséges, jól fenntartható épület létrehozása volt, mely helyet tud adni egy modern oktatási módszernek, ahol a diákok a saját egyéniségüket, kreativitásukat ki tudják bontakoztatni, ahol a tanulás öröm.
Az épület mindössze négy hónap alatt készült el, 2005 szeptemberétől decemberig. A munkálatokban részt vettek a helyi kézművesek, tanárok, diákok és szüleik, valamint külföldi önkéntesek. Hagyományos, helyi anyagokat (vályog, bambusz, szalma) és technikákat (rakott fal) vegyítettek modern anyagokkal és technikával. A tervezők célja egyben az is volt, hogy a helyi építőmestereket segítse a korszerűbb építési eljárások megismerésében, a hatékonyabb hő- és vízszigetelés, átszellőztetés módszerének megtanulásában, hogy aztán ismereteiket a lakóházak építésénél is tudják hasznosítani.
A talajnedvesség kizárására szigetelt tégla alapot készítettek, majd a nedves földet szalmával keverték, és ebből 50-70 cm magas falat raktak, és miután pár napot száradt, éles ásókkal simára alakították a felületét. Majd a következő réteget rakták fel.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgkp3v89HTZYzU1_PaQhesWwHcWu-OFVOTDlQulkReEOPFkuGLwWo5-3xtAHFwvBCqfi-Y5gXVO02x0m2v_w68rwq5xMWHYrwL44vhIOLgu_lZ7v9aXeVXx15jCrF9K5B3mpSIhVuDx_FI/s320/earth012.jpg)
A terveket két fiatal építésznő készítette. Anna Heringer (Ausztria) az építészeti terveket, a kivitelezésit pedig Eike Roswaggal (Németország) együtt.
Az iskola 2007-ben elnyerte az Aga Khan építészeti díjat.
2012. július 2., hétfő
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)